Біля села були поселення трипільської, сабатинівської, черняхівської культур. Історія села пов'язана з іменем легендарного кошового Івана Сірка. Саме він "з військ над Бугом з-під Козавчина" у 1764 році писав гетьману Самойловичу листа і пропонував йому "вирушити якомога швидше до Чигирина з усіма силами на татар і турків, що наближалися".
Казавчин був невеликим населеним пунктом. А коли в 30-х роках XIX століття став військовим поселенням, сюди переселили жителів Юзефполя (нині с.Бугове). У 1866 році ліквідовано військове поселення в с.Казавчин.
За переказами церкву у селі почали будувати на початку XIX століття, яку освятили на честь Архистратига Михаїла. Школа відкрита військовим поселенським начальством ще в 60-х роках XIX ст. У 1884 році вона перейменована в церковнопарафіяльну школу і для неї була облаштована окрема будівля.
Селяни жили добротно, бо мали багато орної земля, яку їм виділило начальство колишніх військових поселень. Крім землеробства вони займались ткацтвом (вовняні килими і полотно). Жителі села утримували у своїх дворах чимало овець. З їх вовни робили пряжу, а з неї - різнобарвні килими, які у декого збереглись до наших днів і прикрашають оселі.
Радянську владу встановлено у 1920 році. У 1929-му році організовано перший колгосп "Косар". Непоправних втрат завдав штучно створений голодомор у 1932-1933рр.
Майже 300 казавчинців брали участь у Великій Вітчизняній війні, з них - 176 загинуло. 127 фронтовиків відзначені бойовими орденами і медалями. В селі споруджено "Обеліск слави загиблим воїнам" і встановлено 4 меморіальних плити з прізвищами полеглих воїнів.
В 40-х і 50-х роках XX століття функціонували колгоспи ім. Калініна та ім.Мікояна. Згодом вони об'єднались разом з бугівським колгоспом ім. Горького в колективне господарство імені Чапаєва. Очолювали його П.Ф.Кравчук, М.Є.Драган, Правда, О.О.Гупалюк, М.Д.Карпенко.
Нині в селі є загальноосвітня школа, ФАП, відділення зв'язку, Будинок культури, бібліотека, заклади торгівлі.
У 2003 р. утворено СТОВ "Казавчинське" яке сьогодні називається СТОВ "Казавчин-Агро"
Серед корисних копалин найбільше мігматитів, які утворюють скелястий берег Південного Бугу.