Історія школи

Першу школу в селі Казавчин відкрили переселенці в шістдесятих роках XIX століття. До 1910 року школа була в приміщенні, яке потім в селі стали називати «вища» школа. Навчали дітей священик та писар сільської управи Аніконов Леонтій Михайлович.

В приміщенні, яке в селі називали «нижча» школа, до січня тисяча дев'ятсот двадцятого року проживав священик з попадею та двома дочками. Перші комсомольці села на чолі з Літвіненком Олексієм та «активісти» села виселили сім'ю священика і відкрили в його будинку клуб. Згодом, коли клубом стало краще приміщення - новий великий будинок Безносюка Купріяна, будинок священика став школою «нижчою» тому, що тут навчались учні перших - четвертих класів і по відношенню до «вищої» школи «нижча» була внизу, над самим яром, дбайливо обсадженим сім'єю священика розкішним виноградником, який переходив у Попову леваду.

У «вищій» школі стали навчатись учні п'ятих - сьомих класів, тут була бібліотека, учительська, чотири класні кімнати, приміщення з окремим ґанком, де квартирував директор школи. В двадцяті роки в школі працювало подружжя вчителів Рибалківських. Старожили згадують, що Рибалківський А. С. керував шкільним хором, а його дружина - драмгуртком.

Рибалківський Антон Семенович та Рибалківська Федора Михайлівна з 1922 року навчали казавчинських дітей, вели разом з комсомольцями та учнями третього класу велику роботу по ліквідації неписемності серед дорослого населення села. Неписьменними на той час були вісімдесят процентів жителів Казавчина. На початку 1932 року в початковій школі був створений перший піонерський загін. Першовожатою цього загону була Бржицька Наталія Григорівна.

/Files/images/istoria 1.png

1936 р. Оркестр народних інструментів Казавчинської школи.

/Files/images/istoria 3.png

Педколектив школи. І ряд - Гуйван В. В., Гуйван П. Г., Панченко М. С. II ряд - Костюк Н. В., Горбатюк Л. В., СеменецьПанченко М. С. II ряд - Костюк Н. В., Горбатюк Л. В., Семенець Н. О., Гончарук Т. О. Старшою піонервожатою працювала Бондар Ірина Власівна. Вона організувала допомогу рідному колгоспу по очистці кукурудзи, по знищенню щкідників озимої пшениці. Піонери збирали в лісі жолуді, брали активну участь в підготовці і проведенні знаменних дат. На учнівські концерти збирались майже всі жителі села Н. О., Гончарук Т. О. Старшою піонервожатою працювала Бондар Ірина Власівна. Вона організувала допомогу рідному колгоспу по очистці кукурудзи, по знищенню щкідників озимої пшениці. Піонери збирали в лісі жолуді, брали активну участь в підготовці і проведенні знаменних дат. На учнівські концерти збирались майже всі жителі села.

На піонерський збір, присвячений дню Радянської Армії і прийому жовтенят в піонери, був запрошений Безносюк Михайло Гаврилович, учасник воєнних дій, офіцер Радянської Армії. Він розповів присутнім про героїзм воїнів-односельчан в дні Великої Вітчизняної війни, вручив піонерам їх загоновий прапорець.

/Files/images/istoria 2.png

Учительський колектившколи: І ряд зліва направо Жуківська Ніна Василівна, Семенець Ніна Олексіївна, IIряд Гуйван Віра Василівна, Сіваченко І. А. (завуч), Гуйван Павло Гнатович (директор), Сіваченко М. Т., Костюк Надія Василівна, III ряд друга - Панченко Марія Сидорівна, третій Костюк Петро Мартіянович, п'ята - Гончарук Тетяна Оверківна

/Files/images/istoria 4.png

Піонерський загін 17-ї дружини з вчителями Сіваченко І. А., Гуйван В. В., Сіваченко М. Т., Гуйван П.

В тисяча дев'ятсот п'ятдесятому році була призначена старшою піонервожатою Левкова Рімма Семенівна. В цей час учні збирали насіння дикорослих дерев для посадки лісосмуг. Учні зібрали 85 кілограмів насіння жовтої акації, 5 кг насіння липи. Учні, що добре навчались, допомагали відстаючим. Всі учні школи активно збирали чорний та кольоровий метали. В березні провели огляд художньої самодіяльності. Учні школи добре підготували новорічний ранок для жовтенят і новорічний карнавал для старшокласників.

В 1951 - 1952 навчальному році - велика увага приділялась підвищенню якості навчання. Вся трудова діяльність учнів була підпорядкована змаганню за кращий шкільний колектив по збору чорних і кольорових металів.

Учні Казавчинської школи активно включились в обласний конкурс. Ними було зібрано 4000 кг чорного і 70 кг кольорового металобрухту.

Щорічно велика увага приділялась роботі на навчально-дослідних ділянках. Учні школи брали участь в районних зльотах юннатів, готували виставки сільськогосподарських культур, вирощених їх руками.

/Files/images/istoria 5.png

Юннати біля вирощеної ними гібридної кукурудзи.В центрі - вчителька Пашківська Ф. Ф.

В 1952-1953 навчальному році особливо добре трудились юннати : Попов Олексій, Семенюк Петро, Манзюк Валентина, Карпенко Ніна, Сторожук Галина. Отримали від дирекції щиру подяку. В цьому ж році в школу піонери Бандурівської школи принесли естафету. В цей день відбувся концерт, який був підготовлений спільними силами казавчинських і бандурівських піонерів.

На кінець тисяча дев'ятсот п'ятдесят другого року на роботу старшою піонервожатою була призначена Шапошнік Фріда Йосипівна. Головою Ради дружини був Левицький Володимир.

В 1964 році на районному огляді піонерських дружинних стінгазет «Піонерський ліхтарик» учнів Казавчинської середньої школи зайняв друге місце і редакція газети була нагороджена цінним подарунком. Надовго запам'ятався всім присутнім вечір «Чи знаєш ти своє село?», на який були запрошені завідуюча Казавчинським ФАПом Мельник Марія Аксентіївна і почесний колгоспник Паламарчуж Сава Максимович.

Однією з головних подій в житті піонерів в 1967 році був Всесоюзний огляд піонерських дружин «Сяйте, Ленінські зорі». Піонери дружини ім. Сергія Тюленіна активно включились в цей відповідальний огляд. Вони здійснили похід в Бандурівський ліс, де базувались партизани під час Великої Вітчизняної війни. Цікавим був диспут «Яким ти хочеш бачити себе в двадцять років?» Багатим було Свято урожаю. На нього було запрошено передових колгоспниць Запорожець Л. Я. та Іващук П. Учениця Бабій Галина в костюмі, що символізував «Осінь», пригощала всіх запашним короваєм, дарами шкільного саду і городу.

/Files/images/istoria 6.png
Учні 7-го класу з класним керівником Пашківською Ф. Ф. працюють на колгоспному току.

/Files/images/istoria 7.png

Жовтенята з вчителями: директор Гуйван П. Г., завуч Сіваченко І. А, вчителька Ковтун П П., старша піонервожата Левкова Рімма Семенівна. 1951 рік

/Files/images/ist 8.png

Шестикласники в день свята Першого Травня. 1959 рік

/Files/images/ist 9.png

Жовтенята другого класу з класоводом Гуйван В. В. та загоновою вожатою Миколюк Людмилою (п'ятий ряд). 1967 рік

У 60-ті роки до старого приміщення «вищої» школи було добудовано 4 класні кімнати, учительську, їдальню та широкий коридор, де відбувались шкільні лінійки, свята.

У класних кімнатах розмістились: фізичний, історичний, військовий кабінети та кабінет української мови і літератури. Нове приміщення було високим, світлим. Єдиним недоліком було те, що в зимовий час тут було холодно.

/Files/images/is 10.png

Сандружина Казавчинської середньої школи з кубком за зайняте перше місце в районі.

/Files/images/Новый рисунок (11).png

Районний зліт інтернаціональної дружби. 1970 рік.

/Files/images/is 13.png

Учасники районного зльоту інтернаціональної дружби: Горошко Тетяна, Довгошия Надія, Довгошия Любов, Мельник Лариса, Безносюк Надія. 1970 р.

Справжнім святом для жителів села було відкриття в 1983 році нового приміщення середньої школи. Його збудувала колгоспна бригада на чолі з Гордашем Іваном Никоновичем. Це двоповерхове приміщення з затишними класними кімнатами, великим спортивним залом, сучасно обладнаною їдальнею.

/Files/images/Новый рисунок (14).png

Сучасне приміщення Казавчинської середньої школи.

/Files/images/Новый рисунок (15).png

Педагогічний колекти 80-х років разом з директором школи Рябокучмою Андрієм Никифоровичем (зліва)

Після закінчення будівництва школи у 1984 році розпочалося планове озеленення подвір’я школи. Сухина Людмила Григорівна, яка працювала завгоспом школи в той час, розповіла, що саджанці дерев і кущів були привезені із Новоукраїнського розсадника. Працівники та учні школи висадили ялини, берези, каштани, яблуні, сливи, абрикоси, кущі калини, горобини та спіреї. У 2004 році були посаджені кущі бузку та магонії падуболистої. У 2010 випусники 11 класу започаткували «Алею випускників», посадивши біля школи 10 молоденьких липок. На території загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Казавчин ростуть 57 дерев і 130 кущів, вони були посаджені в різний час.

У 2007 році в школі працювали:

Мацібора Василь Іванович - директор, вчитель географії;

Гордаш Марія Степанівна - заступник директора,вчитель зарубіжної літератури;

Шадурська Марія Іванівна - вчитель української мови та літератури;

Лукіянчук Віра Альфредівна - вчитель української мови та літератури, ОБЖ;

Криленко Лідія Анатоліївна - вчитель зарубіжної літератури, російської мови;

Долинська Валентина Василівна - вчитель англійської мови;

Гресько Лідія Аркадіївна - вчитель математики;

Демченко Олександр Олександрович - вчитель математики, фізики;

Думанська Світлана Павлівна - вчитель історії;

Мацібора Ася Іванівна - педагог-організатор, вчитель біології;

Панасюк Світлана Павлівна - вчитель біології, хімії;

Плаксій Олександр Васильович - вчитель музики, трудового навчання;

Шадурський Володимир Адольфович - вчитель фізкультури, ДНЮ;

Коваль Лариса Яківна – вчитель початкових класів;

Печенога Олена Григорівна - вчитель початкових класів;

Безносюк Ася Миколаївна - вчитель початкових класів;

Кот Валентина Олександрівна - вчитель початкових класів;

Лукіянчук Людмила Василівна - бібліотекар;

Бобко Наталія Олексіївна - медсестра.

/Files/images/Новый рисунок (17).png

Перший клас 2010 року

В інфомації використані матеріали художньо – історичного нарису про с.Казавчин Галини Аніконової «Казавчин – Моя колиска і надія». 2007 р.

Кiлькiсть переглядiв: 710

Коментарi

  • Kennethlymn

    2015-11-06 10:20:25

    Наш онлайн-магазин ВиваАква реализует качественную продукцию лидирующих брендов BAS и RAVAK. Мы продаём сантехнику и всё для ванной комнаты. [url=http://vivaakva.ru/magazin/product/skcp4-80-dushevoy-ugolok-5]SKCP4-80 душевой уголок[/url] . Наш выбор представлен не только отечественной продукцией, но также французской, из Чехии и Италии. Это очень нужные товары, как ванны и душевые кабины разной конфигурации, душевые уголки и душевые поддоны, разные смесители и фаянс, мебель и, конечно же, разнообразные товары для ванной комнаты...

  • гость

    2012-07-10 15:29:08

    історія школи це історія дитинства...