• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Безпечний Інтернет

Інформація

про проведення заходів щодо безпечного використання мережі Інтернет

в Казавчинській філії КЗ "Хащуватський ліцей"

1. Було проведено Тиждень "Безпечного інтернету", під гаслом "Разом для найкращого Інтернету".

2. Класні керівники розробили Пам'ятки для батьків та дітей "Безпечний інтернет: як захистити дітей від кібербулінгу" та " Безпечний інтернет: як уникнути неприємностей у мережі" та ознайомили з ними здобувачів освіти та батьків.

3. Оновили на сайті закладу інформаційну сторінку та розмістили доступну інформацію для дітей та батьків з Інтернет-безпеки.

4. При організації роботи керуватись рекомендаціями, викладеними у листі департаменту відділу освіти і науки.

5. Для учнів 1 -4 класів була проведена гра-подорож "Безпечний Інтернет".

6. Учні 1- 4 класів переглянули відео фрагменти: "Казка про Інтернет", "Друзі з Інтернету".

7. Учні 5-7 класів з задоволенням виконали інтерактивну вправу про безпеку в Інтернеті взяту з інтернету https://learningapps.org/watch?v=p6fymfp5j18, стали учасниками вікторини "Юні знавці Інтернету".

8. #stopsexting# було проведено бесіду для учнів 5- 6 класів "Про правила безпечної роботи в мережі Інтернет" та переглянули презентацію "Я знаю, як спілкуватись в Інтернеті" # НЕ_ВЕДУСЬ.

9. STOP SEXТИНГ проведено квест "Тест Білборда та кохання в Інтернеті " для учнів 7 - 9 класів.

10. Учні 1 – 4 класів розфарбовували малюнки #stopsexting#

11. Проведено позаплановий інструктаж з безпеки життєдіяльності за інструкцією 19-у "Інструкція по забезпеченню безпеки здобувачів освіти в Інтернеті" з реєстрацією в журналі встановленого зразка.

Пам`ятка безпечного користування інтернетом

1. Нікому без дозволу батьків не давайте особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуйтесь на зустріч з людиною, з якою ви познайоми-лися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку спитайте дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не посилайте свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу бать-ків.
5. Не відповідайте на невиховані й грубі листи. Якщо все ж одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
6. Розробіть з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і про сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
7. Не заходьте на аморальні сайти і не порушуйте без згоди батьків ці правила.
8. Не давайте нікому, крім батьків, свої паролі, навіть найближчим друзям.
9. Не робіть протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
10. Не шкодьте і не заважайте іншим користувачам.


Безпека дітей в Інтернеті – поради батькам:

1.Будьте другом своїй дитині. Проявляйте зацікавленість її захопленнями і обговорюйте проблеми, що виникають. Якщо Ви зможете стати тією людиною, якій Ваша дитина довіряє, їй не доведеться шукати підтримки у віртуальних друзів.

2.Установіть комп’ютер в місці, доступному всім членам родини. Це значно полегшить контроль за його використанням.

3.Складіть правила безпечної поведінки в Інтернеті, в яких будуть перераховані вимоги, що стосуються користування Інтернетом, а також алгоритм дій дитини при зіткненні з небезпечним незнайомцем або сексуальним домаганням.

4.Напишіть ці правила на папері і прикріпіть біля комп’ютера!

5.Попросіть Вашу дитину нікому не повідомляти особисте: ім’я, вік, номер телефону, домашню адресу, номер школи. Поясніть, що не слід висилати свої фотографії людям, з якими вона познайомилась в Інтернеті.

6.Попросіть Вашу дитину відразу ж розповідати Вам про неприємні ситуації під час спілкування в Інтернеті, підкресливши, що Ви не будете сердитися, про що б вона не розповідала.

7.Переглядайте інформацію, що міститься в комп’ютері Вашої дитини. Це допоможе Вам контролювати її спілкування в мережі. Але пам’ятайте, що дитина може користуватися Інтернетом не тільки вдома, але і в школі, Інтернет-клубі, у друзів.

8.Нагадуйте дитині про те, що всі правила безпеки в Інтернеті залишаються в силі й тоді, коли вона користується комп’ютером і не вдома, наприклад в Інтернет–кафе чи у друзів.

9.Не пропустіть симптоми інтернет-залежності. Замисліться над тим, чи не позначається використання Інтернету на успішності дитини, її здоров’ї, стосунках із членами сім’ї та друзями. Визначте, скільки часу вона проводить в онлайні.

10. Не бійтеся звертатися по допомогу. Якщо в дитини проявляються ознаки інтернет-залежності, зверніться до фахівців за консультацією. Маніакальне використання Інтернету може бути симптомом інших проблем, зокрема депресії, озлобленості, низької самооцінки.

11. Проаналізуйте власні звички. Чи немає у вас проблеми з контролем перебування в Інтернеті? Пам’ятайте, що для дитини ви є основним прикладом у житті.

12. Встановіть баланс. Заохочуйте та підтримуйте бажання дитини займатися іншими справами, особливо спортивними іграми.

13. Допомагайте дітям спілкуватися з іншими в реальному житті. Якщо дитина сором’язлива, віддайте її на заняття з набуття навичок спілкування. Заохочуйте дитину до справ, які сприяють її спілкуванню з іншими дітьми.

14. Слідкуйте за тим, що роблять діти в Інтернеті. Використовуйте програми, які здійснюють моніторинг та обмежують використання Інтернету, зокрема засоби батьківського контролю.

15. Пропонуйте альтернативи. Якщо вам здається, що дитину цікавлять лише он-лайнові відеоігри, спробуйте призвичаїти її до онлайнових «замінювачів» улюблених ігор. Наприклад, якщо дитині подобаються рольові ігри у стилі фентезі, заохочуйте читати її книжки з фентезі.